Powrót

Rewolucja w nowym menu!

10
04/15

Na początku kwietnia, w naszej Restauracji Nova pojawiło się nowe, urozmaicone menu. Namówiliśmy naszego Szefa Kuchni Łukasza Gzowskiego, by przedstawił inspiracje, które wpłynęły na kształt nowej karty.

Po raz pierwszy, podczas tworzenia nowego menu sięgnęliśmy tak mocno do kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Mamy świadomość, że dla coraz większej rzeszy naszych gości wegetarianizm i weganizm to styl życia i świadomy wybór. Absolutnie nie chcielibyśmy, by czuli się pominięci. Stąd w nowej karcie znajdą się specjalnie dla nich przygotowane propozycje.

Poczynając od przepysznych flaczków z boczniaków, które otrzymujemy od sprawdzonego i cenionego dostawcy. Wśród przystawek proponujemy komosę ryżową. To niezwykle ciekawa roślina uprawna, którą w Ameryce Południowej uprawia się od pięciu tysięcy lat! Niezwykle bogata w wapń, fosfor, witaminę E i żelazo. Podajemy ją z tagliatelle warzywnym.

Wśród dań głównych wegetarian i wegan z pewnością zainteresują nasze kotlety sojowe. Zestawiliśmy je ze szpinakiem podawanym sauté i z miętowym purée. Jest to naprawdę przepyszne połączenie, którym podczas panelu testowego, wielbiciele takiej kuchni byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że równie zachwyceni będą nasi goście. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez pasty, polecamy tagliatelle bolognese z rukolą, soją i wegańskim serem.

Do zwieńczenia posiłku brakuje nam jeszcze deseru. Tutaj serwujemy Panna Cotta sojowo-kokosową z winno-truskawkowym sosem. Bardzo popularny włoski deser z dodatkami. Idealny na nadchodzące ciepłe wiosenne i letnie dni.

Jako Szef Kuchni Restauracji Nova, mam nadzieję, że powyższe propozycje zadowolą tych z naszych gości, którzy są wegetarianami i weganami. Dla pozostałych będą inspiracją do poszukiwania nowych smaków i wrażeń, które w kuchni są najcenniejsze.

Zapraszam!

Łukasz Gzowski