Powrót

Powiew wiosny w Restauracji NOVA

10
03/16

Mimo, że warszawska zima nie dała nam mocno w kość, to z niecierpliwością wyczekujemy już pierwszych zalążków wiosny! Zaklinanie szybszego nadejścia nowej pory roku zaczęliśmy od kuchni naszej Restauracji NOVA.

Głównym szamanem obwołaliśmy Szefa Kuchni Łukasza Gzowskiego, który w tylko sobie znany sposób, wyczarował kolejną sezonową wkładkę do karty menu.

O naszych wkładkach pisaliśmy Wam wielokrotnie. To specjalne dodatki do karty menu, które pojawiają się u nas wraz ze zmianą sezonu. Wczesną zimą staraliśmy się naszych gości rozgrzewać barszczem czerwonym, przepysznymi pierogami i strudlem jabłkowym. Tym razem zapragnęliśmy, by w restauracji zapachniało wiosną.

Jak wiadomo, w marcu jak w garncu, nie warto więc do końca rezygnować z potraw rozgrzewających. Dlatego pierwszą propozycją we wkładce jest zupa z czerwonej soczewicy, z dodatkiem selera naciowego i pomidorów pelati. Soczewica to ostatnio niezwykle modna roślina, która zaczyna gościć na coraz większej liczbie polskich stołów. Jest co prawda warzywem wysokokalorycznym, ale zawiera białko roślinne, żelazo oraz fosfor, który m.in. stymuluje mózg do intensywnej pracy.

Drugą propozycją z naszej wiosennej wkładki jest polędwiczka wieprzowa z wytrawnym sosem wiśniowym, cukrowym groszkiem i purée ziemniaczanym. Połączenie smaku delikatnej polędwiczki i wiśni wypadło niezwykle zaskakująco. Mieliśmy okazję próbować tego dania podczas test panelu i wszyscy byli zachwyceni. 
Z pewnością zastanawia Was wspomniany wcześniej groszek cukrowy. Spokojnie, z cukrem łączy go tylko nazwa. To jedyna odmiana groszku, który można zjeść razem ze strąkami. Doskonale smakuje w postaci surowej, jak i gotowanej.

Co tym razem na deser? Krem brzoskwiniowy z delikatnym waniliowym serkiem. To przepyszne połączenie na myśl przywodzi już nie tylko wiosnę, ale i lato. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom lekkich deserów.


Brzoskwinia to prawdziwa bomba witaminowa. Zawiera witaminę A, B1, B2, B3, B6, C, PP, magnez, fosfor, żelazo, bor, potas, kwas foliowy i wapń. Jednym słowem dbamy o Wasze zdrowie i dobre samopoczucie ;).

W imieniu Szefa Kuchni Łukasza Gzowskiego, serdecznie zapraszamy do Restauracji NOVA.