Powrót

Orkiestra Sinfonia Varsovia - Letnie Koncerty na Grochowskiej

22
05/17

Orkiestra Sinfonia Varsovia po raz siódmy zaprasza mieszkańców Warszawy i turystów na letnie weekendy z muzyką klasyczną. W ramach cyklu odbędzie się 28 bezpłatnych koncertów.

Letnie Koncerty na Grochowskiej to cykl skierowany nie tylko do wytrawnych melomanów, ale również tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z muzyką klasyczną. Program koncertowy został przygotowany z myślą o szerokim gronie odbiorców. Pojawią się więc kompozycje barokowe, jak i współczesne. Każdy z koncertów poprzedzony będzie wstępem muzykologów i krytyków muzycznych, którzy wprowadzą słuchaczy w rys historyczny prezentowanych utworów.

Podczas niemal czterech miesięcy koncertowych na scenie pojawia się zarówno utytułowani wykonawcy, jak i przedstawiciele młodego pokolenia. Podczas inauguracji cyklu wystąpi mezzosopranistka Urszula Krygier, która przed laty, jako pierwsza polska śpiewaczka stanęła na deskach włoskiej La Scali.
Wśród wykonawców nie zabraknie uczestników Akademii Sinfonia Varsovia, Akademii Operowej oraz laureatów prestiżowych konkursów.Wyjątkowy koncert, dedykowany najmłodszym słuchaczom, odbędzie się w ramach Dnia Dziecka. Na scenie wystąpi Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofonik z koncertem "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".

Tegoroczny program przewiduje również nowości. Po raz pierwszy trzy koncerty poświęcone będą kwartetom. w ramach cyklu wystąpią Kwartet saksofonowy The Whoop Group, kwartet klarnetowy Poco Leggero oraz kwartet gitarowy Erlendis Quartet. Po raz pierwszy na letnich koncertach pojawi się klawesyn. Zagra na nim Marcin Świątkiewicz, który poprowadzi również spotkanie poświęcony temu instrumentowi.

Jak dotrzeć z Best Western Hotel Felix do siedziby Orkiestra Sinfonia Varsovia, która mieści się przy ulicy Grochowskiej 272? Wystarczy wsiąść w tramwaj linii 3 lub 6 z przystanku Wspólna Droga 03 i wysiąść na przystanku Praga-Płd. -Ratusz 03.

Cykl potrwa od 20 maja do 27 sierpnia 2017 roku.

Więcej informacji o cyklu Letnie Koncerty na Grochowskiej.