Powrót

Obok nas: Fabryka Bombek Fogiel

01
12/15

Czy wiecie, że tuż obok naszego hotelu znajduje się niezwykła manufaktura, która swoje wyroby produkuje od 67 lat?

Fabryka Bombek Fogiel, bo o niej mowa, rozpoczęła wytwarzanie ozdób choinkowych w 1948 roku. Manufaktura od początku mieściła się na Grochowie. Biznes okazał się być niezwykle dochodowy, więc po pewnym czasie fabryka zatrudniała kilkunastu dmuchaczy szkła. Obecnie ozdoby choinkowe wytwarza trzecie pokolenie rodziny Foglów.

Firma w swojej ofercie ma właściwie wszystkie rodzaje tych niezwykłych ozdób. Od gładkich okrągłych, przez dekorowane o wymiarach od 30 mm do 150 mm, aż po takie w fantazyjnych kształtach. Wśród produkowanych ozdób można znaleźć bombki w kształcie damskiej torebki czy okazałej willi. Wszystkie wykonywane są ręcznie i wystarczy się z nimi zetknąć tylko raz, by stwierdzić, że produkty z dalekich Chin nie mają przy nich żadnych szans.


Bombki produkowane na warszawskim Grochowie znane są niemal na całym świecie. Głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone, które stanowią 90% rynku zbytu. Ozdoby trafiają również do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwajcarii. Od 2014 roku manufaktura prowadzi również pokazy produkcji bombek dla dzieci.

Fabryka Bombek Fogiel mieści się przy ulicy Augustyna Kordeckiego 48 i dzieli ją od BEST WESTERN Hotel Felix*** zaledwie 700 metrów. Jeśli będziecie w Warszawie jeszcze przed świętami, może warto tam zajrzeć i zabrać do domu niezwykły upominek, który zagości na Waszej choince?