Powrót

Noc wieżowców w Warszawie

05
05/15

Dawno nie było lokalnego wydarzenia, które wzbudziłoby tak olbrzymie zainteresowanie. Mowa o "Nocy Wieżowców", która odbędzie się 23.05 i podczas której będzie można podziwiać panoramę Warszawy z najwyższych budynków w Śródmieściu.

Wszystko zaczęło się od wydarzenia, które na portalu społecznościowym Facebook umieścił serwis "Nowa Warszawa". W ciągu kilkunastu godzin na wydarzenie zapisało się prawie 28000 osób, mimo, że jeszcze nie są znane jego szczegóły, ani lista wieżowców na które będzie można się wdrapać. Sami organizatorzy przyznali, że poziom zainteresowania zdecydowanie ich zaskoczył.

Skąd tak oryginalny pomysł? Organizatorzy na łamach portalu "Nowa Warszawa" piszą: o Nocy wieżowców myślimy już od kilku miesięcy. Zapytaliśmy kilku firm zarządzających stołecznymi wieżowcami, czy zechciałyby pokazać naszym Czytelnikom nocną panoramę miasta ze swoich budynków. Odpowiedzi były błyskawiczne. Dlatego po raz pierwszy ogłaszamy #NocWieżowców w Warszawie.


W chwili obecnej wiadomo, że będzie można wejść na Rondo 1, budynek zlokalizowany przy Rondzie ONZ. Jego całkowita wysokość to 192 metry. A jak prezentuje się aktualna lista najwyższych budynków w Stolicy? Pierwsze miejsce nadal zajmuje Pałac Kultury i Nauki, który mierzy 237 metrów. Drugie miejsce należy do Warsaw Trade Tower - 208 metrów. Trzecie do słynnego apartamentowca Złota 44, który mierzy 192 metry. Z pewnością już wkrótce dowiemy się na który z nich będzie można wejść i stracić z wrażenia oddech.

Aktualnie pomysłodawcy pracują nad regulaminem oraz sposobem dystrybucji zaproszeń. Jeśli marzycie o podziwianiu panoramy nocnej Warszawy z wysokości, koniecznie śledźcie temat TUTAJ.