Powrót

Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy

04
11/14

W dniach 14 – 16 listoada 2014 r. Odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Czekolady i słodyczy. Wnętrza Pałacu Kultury i Nauki wypełnią się słodkim zapachem czekoladowych wyrobów, ciasteczek i ciast.

Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy jest wspaniałą okazją do poznania pysznych i słodkich wypieków proponowanych przez producentów słodyczy. Festiwal zostanie uświetniony obecnością krajowych i zagranicznych wystawców prezentujących wyrafinowane wyroby cukiernicze. Na zwiedzających czeka szereg słodkich i interesujących atrakcji, w tym między innymi pokaz mody czekoladowej, wystawa okolicznościowych tortów, a także warsztaty kulinarne. Słodkie atrakcje Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Czekolady i Słodyczy przygotowali dla zwiedzających szereg ciekawych atrakcji. Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć wystawę przedstawiającą historię i produkcję czekolady. Podczas festiwalu odbędzie się konkurs i wystawa tortów okolicznościowych. Wyjątkowe produkty czekoladowe i cukiernicze zostaną wystawione do konsumpcji i na sprzedaż. Poza tym, przygotowano wspaniałe pokazy mody czekoladowej oraz wyrobów mistrzów cukiernictwa i artystów czekolady. Z myślą o najmłodszych Wolontariusze fundacji Serduszko poprowadzą kącik dla dzieci. Maluchy dowiedzą się wiele ciekawych informacji na temat produkcji czekolady. Będą oni mogli samodzielnie udekorować ciasteczka stosując specjalne czekolady dekoracyjne. Rodzice będą mogli zostawić dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-7 lat) na jedną godzinę wpłacając symboliczną darowiznę na cele statutowe fundacji (10 zł). Warsztaty kulinarne W ramach I Międzynarodowego Festiwalu Czekolady i Słodyczy odbędą się profesjonalne warsztaty kulinarne. Zajęcia zostaną poprowadzone przez uznanych cukierników, którzy podzielą się z uczestnikami swoją cenną wiedzą na temat przygotowywania słodkich wypieków i deserów. Uczestnicy warsztatów otrzymają szereg porad na temat komponowania doskonałych deserów przygotowywanych z ogólnodostępnych produktów. Bilety wstępu Dzieci i młodzież do 15. roku życia pod opieką rodziców mają wstęp wolny. Bilet normalny jest dostępny w cenie 10 zł. Bilety ulgowe przysługują młodzieży szkolnej powyżej 15. roku życia i studentom w cenie 5 zł. Można nabyć je na miejscu w kasach. Wstęp na warsztaty kulinarne jest wolny i nie są wymagane zapisy. Do dnia rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Czekolady i Słodyczy organizatorzy będą kolportować na mieście ulotki, które upoważniają do zakupu biletów ulgowych. Nocleg

 DSCF9267

Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy trwa kilka dni, więc warto wcześniej zaplanować nocleg. Zakwaterowanie w atrakcyjnej cenie i komfortowych warunkach oferuje BEST WESTERN Hotel Felix znajdujący się na warszawskiej Pradze. Obiekt posiada bardzo dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne i konferencyjne oraz dobrze wyposażone i starannie urządzone pokoje. Zainteresowani mogą zarezerwować nocleg pod adresem http://www.bwfelix.pl/.