Powrót

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy

18
11/14

W dniach 1 – 2 grudnia 2014 roku w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy. Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Mercure Centrum. Celem konferencji jest przedstawienie zmian w normach prawa pracy będących podstawą funkcjonowania zdrowego rynku i uczciwej konkurencji.

Dlaczego warto? Program konferencji obejmuje najważniejsze prawne aspekty dotyczące zakresu prawa pracy. Uczestnicy dowiedzą się, jak zarządzać czasem pracy po zmianach oraz jak rozwiązywać umowy o pracę za wypowiedzeniem i za porozumieniem stron. W czasie konferencji zostaną zaprezentowane trudne przypadki zwolnień pracowników, w tym między innymi zwolnienia dyscyplinarne. Pracodawcy dowiedzą się, jakie są prawne konsekwencje rozwiązania umowy o pracę oraz jak formułować wypowiedzenie umowy o pracę z przyczyn, które nie dotyczą pracowników. W ramach konferencji odbędzie się szereg plenarnych prelekcji oraz liczne wystąpienia bogate w case study. Zostały one podzielone na kilka ciekawych ścieżek tematycznych. Organizatorzy przygotowali również praktyczne warsztaty pozwalające uczestnikom zdobyć wiedzę i praktykę. Dla kogo? Program jest skierowany do prezesów i właścicieli firm, dyrektorów, kierowników i specjalistów ds. kadr i płac. Konferencja jest okazją do zdobycia cennej wiedzy z dziedziny aktualnych przepisów prawa pracy dla:

  • dyrektorów ds. administracyjnych
  • dyrektorów i kierowników personalnych
  • dyrektorów ds. organizacji kierowników HR
  • przedstawicieli działów prawnych i księgowych

Dzień pierwszy Pierwszy dzień konferencji zostanie poświęcony zagadnieniom prawnym związanym z zatrudnieniem, karierą i zwolnieniem pracownika. Oprócz dwóch sesji plenarnych zostaną poprowadzone liczne prelekcje. Prelekcje Panele dyskusyjne i prelekcje zostaną poprowadzone przez radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w dziedzinie prawa pracy. Przygotowane wykłady znacząco wykraczają poza ramy regulacji prawnych prezentując także inne aspekty związane m.in. z prawem podatkowym, a także zupełnie niezwiązane z dziedziną prawa. Udział w konferencji pomoże uniknąć błędnych decyzji oraz wprowadzić pozytywne zmiany w dziedzinie stosunków pracy. Weź udział w warsztatach W ciągu drugiego dnia konferencji odbędą się warsztaty. Radca prawny reprezentujący Grupę OdiTK Grzegorz Ilnicki poprowadzi warsztaty z zakresu mobbingu, dyskryminacji i innych zjawisk, które nie powinny zaistnieć w miejscu pracy. Drugie warsztaty zostaną poprowadzone przez prawnika specjalizującego się w prawie pracy Marka Rotkiewicza. Zajęcia będą poświęcone problematyce błędów i problemów, które są najczęściej popełniane przez pracodawców przy ustalaniu czasu pracy. Dojazd i nocleg Chcąc wziąć udział w konferencji warto wcześniej zadbać o zakwaterowanie. Atrakcyjna oferta pokoi przygotowana przez BEST WESTERN Hotel Felix została dostosowana do potrzeb gości podróżujących w celach służbowych i turystycznych. Obiekt posiada doskonale zorganizowane zaplecze gastronomiczne i usługowe oraz centrum konferencyjne. Estetycznie urządzone pokoje są dostępne w czterech standardach, a mianowicie:

  • Lux
  • Premium Lux
  • Studio
  • Studio Lux

DSCF9270 Hotel jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum Warszawy. Należy udać się tramwajem linii nr 9 na Dworzec Centralny skąd kursuje tramwaj linii nr 17 w kierunku Służewca. Tramwaj zatrzymuje się na przystanku Rzymowskiego 04. W odległości 190 m od niego znajduje się Mercury Centrum.