Powrót

Hotel Felix gotowy na przyjęcie gości z Chin

02
02/18

Chińskie grupy turystyczne to coraz większy segment w Polsce. Według statystyk Polskiej Organizacji Turystycznej liczba Chińczyków odwiedzających Polskę w 2017 r. wzrosła o 50% w porównaniu do roku poprzedniego. Widząc tak dynamicznie rozwijającą się sytuację na polskim rynku, pracownicy hotelu Felix odbyli szkolenie, zakończone certyfikacją hotelu, którego celem było lepsze zrozumienie potrzeb i gustów chińskich gości.

Chiny to azjatycki kraj leżący ponad 6,5 tys. km od Polski.  Liczba mieszkańców przekracza 1,3 mld co stanowi prawie 20% ludności świata. Gospodarka Chin już od kilku lat plasuje się w czołówce najprężniej rozwijających się krajów. Do największych atrakcji zaliczyć można: Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto w Pekinie, Armia Terakotowa czy Klasztor Shaolin.

Chińskie zwyczaje i tradycje oparte są na wielowiekowej historii, która miała znaczący wpływ na kształt obecnej gospodarki, a także zachowań m.in. w biznesie. Świadomość tych różnic jest kluczowym, jak nie najważniejszym czynnikiem w trakcie obsługi gości z kraju państwa środka.

Best Western Hotel Felix należący do spółki Satoria Group, jako pierwszy hotel uzyskał certyfikat Chinese Tourist Welcome, świadczącym o znajomości i umiejętności obsługi chińskich grup turystycznych jak i biznesowych. Szkolenie pozwoliło pracownikom na zrozumienie i poznanie potrzeb klientów. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę Chinese Outbound Travel, która jest wyłącznym partnerem COTRI ( China Outbound Travel Research Institute) w Polsce. 

Jeżeli poszukują Państwo hotelu przygotowanego do obsługi chińskich gości zapraszamy do kontaktu z naszą specjalistką ds. grup turystycznych:

Iwona Podoba