Powrót

Finał Pucharu Polski w piłce nożnej 2017

24
04/17

Niespełna ponad tydzień został do emocjonującego Finału Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy.

2 maja 2017 roku, punktualnie o godzinie 16:00 piłkarze Lecha Poznań oraz Arki Gdynia rozpoczną na murawie bój o najwyższy cel. Stawka meczu jest nie byle jaka, zwycięzca Pucharu Polski nie tylko otrzyma puchar, ale również otrzymuje prawo do gry w Superpucharze Polski i Lidze Europy UEFA. Gdybyśmy mieli spojrzeć na tabelę rozgrywek, z pewnością faworytem będzie Lech, który zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Arka jest 14. Puchar Polski to jednak rozgrywki, które rządzą się swoimi prawami. Arka Gdynia z pewnością wyjdzie na murawę zmobilizowana. Jednego możemy być pewni, bój będzie zacięty.

Od 2013 roku finał Pucharu Polski rozgrywany jest na PGE Narodowym. Zdecydowanie podniosło to rangę imprezy, która jest jedną z najbardziej prestiżowych rozgrywek prowadzonych w Polsce. Ubiegłoroczny mecz, w którym o najwyższe miano rywalizowała warszawska Legia i poznański Lech obejrzało łącznie 45322 kibiców. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 dla Legii.
Niekwestionowany rekord frekwencji podczas finału rozgrywek należy do Stadionu Śląskiego w Chorzowie, który w 1962 gościł aż 70 000 osób.

Szukasz noclegu last minute na Finał Pucharu Polski 2017? Skorzystaj z usług hotelu rekomendowanego przez PGE Narodowy! Nasz Best Western Hotel Felix mieści się zaledwie 4,5 kilometra od stadionu PGE Narodowy!