Powrót

Filmowa Stolica Lata po raz dziesiąty!

19
06/15

23 czerwca na Polu Mokotowskim odbędzie się inauguracja Filmowej Stolicy Lata. Już po raz dziesiąty będzie można oglądać filmy pod gołym niebem w wielu lokalizacjach.

W tym roku do dyspozycji kinomanów będą aż 22 plenerowe kina, rozlokowane w wielu miejscach Warszawy. To co wyróżnia ten niezwykły festiwal, to zróżnicowany program. Każda z lokalizacji ma własny cykl. I tak np. w Ogrodzie Biblioteki UW obejrzymy filmy "z uniwersytetem w tle", a w Parku Czechowickim filmy z Meryl Streep w roli głównej. Wszystkie filmy wyświetlane są w wersji oryginalnej, z polskimi napisami.

W tym roku dodano również nowe miejsca pokazów. Kinomaniacy mają do dyspozycji: Park Szymańskiego, Jezioro Balaton na Pradze Południe, Centrum Handlowe Reduta, Park Magiczna na Białołęce, Stawy Brustmana na Bielanach, Mennica Legacy Tower u zbiegu ulic Prostej i Żelaznej oraz parking przy Marsa 56c z kinem samochodowym. Po kilku latach festiwal powraca również na Metro Słodowiec i Górkę Szczęśliwicką.


Jak na prawdziwe kino przystało, na widzów czekają fotele w postaci leżaków. Warto jednak przyjść wcześniej, bo ich liczba jest ograniczona. Na wybranych seansach organizatorzy będą również rozdawać pizzę.

A tak wyglądało to w ubiegłym roku:


Z racji lokalizacji polecamy Wam kino plenerowe w Parku Skaryszewskim, które znajduje się najbliżej BEST WESTERN Hotel Felix***.

Info:
Co: Filmowa Stolica Lata
Gdzie: lokalizacje w całej warszawie
Kiedy: czerwiec - wrzesień
Bilety: wstęp wolny
Więcej informacji