Powrót

Felix przyjazny rodzinie

27
03/15

Dzisiejszy wpis chcielibyśmy poświęcić naszym staraniom o certyfikat "Hotel przyjazny Rodzinie". Zapraszamy do lektury.

Zanim jednak o samym certyfikacie... Tekst ukazuje się na naszym blogu nieprzypadkowo właśnie teraz. Już wkrótce nasza Pani Dyrektor Edyta Kulka zostanie mamą. Trzymamy mocno kciuki :).

O plebiscycie "Hotel Przyjazny Rodzinie" usłyszeliśmy na początku 2014 roku. Już wtedy sześcioletni program cieszył się sporą popularnością. Hotel posiadający logo akcji, czyli pomarańczowe słoneczko budził zaufanie rodziców. Skąd to zaufanie wynika? Z pewnością jest wiele czynników.

Przede wszystkim rodzice mogą mieć pewność, że obiekt z certyfikatem został dobrze sprawdzony przez kapitułę plebiscytu. Nasze starania o wejście w poczet "Hoteli przyjaznych Rodzinie" w VI edycji plebiscytu poprzedził szczegółowy audyt. W naszym przypadku audytorem była Pani Anna Bukowska. Zanim jednak audyt nastąpił, przystosowaliśmy nasz BEST WESTERN Hotel Felix*** do ściśle określonych przez kapitułę standardów.

Wiązało się to m.in. z przygotowaniem pokoju dla rodziców z najmłodszym dzieckiem. W pokoju znajdziecie m.in. łóżeczko, przewijak, wanienka i nocnik. Nasza Restauracja Nova również stanęła na wysokości zadania. Szef Kuchni przygotował menu dla najmłodszych. Maluszki mogą zjeść posiłek w specjalnym foteliku przy użyciu specjalnych sztućców. A kiedy już zjedzą, z pewnością chętnie pokolorują kredkami przygotowaną do tego celu kartę menu :). W lato dzieci mogą liczyć na placyk zabaw w naszym zielonym ogródku, a kiedy pogoda nie dopisuje, również mini salę zabaw pod dachem.

To co jest jednak najważniejsze. Certyfikat wydawany jest tylko na rok czasu. Potrzeby rodziców i ich pociech przecież stale się zmieniają. To mocno determinuje hotele, by dbać o utrzymanie cennego wyróżnienia przez kolejny rok. Otrzymanie przedłużenia poprzedza oczywiście kolejny audyt. Dodatkowo w ciągu roku hotel może się spodziewać wizyty tajemniczego gościa.

W VI edycji audyt przeszliśmy na 4.5/5 gwiazdek, dzięki czemu mogliśmy otrzymać wyróżnienie. Nasza radość była naprawdę olbrzymia. Przyznanie certyfikatu chcieliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. Uruchomiliśmy więc ofertę "Hotel przyjazny Rodzinie". Nie chcieliśmy jednak, by jedynym wyróżnikiem promocji była cena. Poszukaliśmy więc atrybutów, które z punktu widzenia rodziny byłyby najbardziej przydatne. W ramach oferty gwarantujemy więc śniadanie, parking, dostawkę dla dzieci do lat 18 oraz późne wymeldowanie. Dodatkowo najmłodszych zapraszamy każdego dnia pobytu na bezpłatny deser w naszej Restauracji Nova :). Ofertę traktujemy szczególnie, nigdy nie wyłączamy jej dostępności, chyba, że w hotelu nie mamy już wolnych miejsc.

Obecnie staramy się o przedłużenie certyfikatu w VII edycji plebiscytu. Bierzemy również udział w konkursie na najlepszy hotel. Jeśli macie ochotę nam pomóc, zapraszamy. Głosują internauci. Konkurs na najlepszy hotel VII edycji.