Powrót

21. Piknik Naukowy na PGE Narodowym

31
05/17

Już 3 czerwca na stadionie PGE Narodowy odbędzie się 21. edycja największej w Europie imprezy popularyzującej naukę. Wstęp jest bezpłatny.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik będzie planeta Ziemia. Wystawcy zaprezentują się na ponad 200 stoiskach na których na żądnych wiedzy będzie czekało nawet po kilka pokazów. Wśród prezentujących nie zabraknie przedstawicieli uczelni, instytutów Polskiej Akademii Nauk, muzeów oraz kół naukowych.

W związku ze sporą liczbą stoisk, organizatorzy przygotowali 9 ścieżek tematycznych, które ułatwią wybór drogi zwiedzania, według zainteresowań odwiedzających piknik.

Na wielbicieli kosmosu czekają prezentacje Konsorcjum Kontroli Środowiska Morza Bałtyckiego, które opowie o tym, jak obserwuje się morza i oceany z przestrzeni kosmicznej. Z kolei Instytut Geodezji i Kartografii pokaże jak wykorzystuje się dane satelitarne do prognozowania kataklizmów.

Ciekawie zapowiada się ścieżka dla zainteresowanych klimatem i pogodą, którzy będą mogli m.in. zobaczyć  skutki działania dwutlenku węgla. Centrum Studiów Polarnych przygotuje ciekawą prezentację dotyczącą oddziaływania wody i lodowców na klimat. Z kolei Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego opowie o jego zmianach.

Jeśli Wasze pociechy uwielbiają prehistorię, koniecznie zabierzcie je tropem ścieżki poświęconej skamieniałościom. W namiocie Muzeum Ziemi PAN będzie można zobaczyć czaszkę mamuta. Z kolei Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN będzie można zobaczyć w jaki sposób preparuje się skamieniałości.

Pozostałe ścieżki tematyczne zapowiadają się nie mniej interesująco. Znalazły się wśród nich m.in. te dotyczące komunikacji, życia na ziemi, biotechnologii oraz specjalna ścieżka dla najmłodszych. 

Nasz Best Western Hotel Felix mieści się zaledwie 4,5 kilometra od PGE Narodowy oraz jest hotelem rekomendowanym przez stadion!