Powrót

Festiwal Warszawa Singera 2017

09
08/17

Przed nami IX edycja jednego z najciekawszych wydarzeń, przywołujących klimat dawnej Warszawy. 25 sierpnia wystartuje Festiwal Warszawa Singera.

Festiwal Warszawa Singera to impreza, która co roku przyciąga 60 tysięcy osób. Jej patronem jest Isaac Bashevis Singer, żydowski pisarz, który opisywał klimat przedwojennej Warszawy, a po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

Jak co roku, główną sceną festiwalu będzie przestrzeń pomiędzy placem Grzybowskim i ulicą Próżną. Będzie można zobaczyć na niej wybitnych artystów związanych z polsko-żydowską tradycją.

Z pewnością największą gwiazdą tegorocznej edycji będzie David D'Or, izraelski kontratenor i kompozytor, którego zobaczymy na scenie z izraelską gwiazdą Miri Mesiką. Wystąpi on w ramach Jazz Singer Festiwal, muzycznej odnogi święta. Na scenie pojawi się również projekt „Ahava Raba”, który zaprezentuje muzykę klezmerską i kantoralną.

Wielbiciele głosu Anny Marii Jopek będą mogli usłyszeć ją wykonującą gościnnie utwory z albumu „Traveller” grupy Kroke. Fani mocniejszych brzmień z pewnością ucieszy koncert reżysera i poety, który połączy punk rock z brzmieniem akordeonu i klarnetu w projekcie „The Painted Bird”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, goście festiwalu mogą liczyć na warsztaty, wernisaże, wykłady i pokazy filmów. W tym roku potrwa on od 25 sierpnia do 6 września. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.